Contact us
Elegant trousers with a contemporary silhouette. Featuring a high-waisted, wide-leg cut, this model beautifully accentuates the waistline while creating an elongating effect on the silhouette. Classic front pleats add a sophisticated touch, while the smooth, fluid fabric ensures exceptional comfort and ease of movement.
| Category: | PANTS |
| Model name: | Stella Dark Chocolate |
| Inner leg length: | 88cm ( XS,S,M,L,XL) |
| Hips circumference: | 92cm (XS); 96cm (S);100cm (M); 104cm(L); 108cm (XL) |
| Waist circumference: | 64cm (XS); 68cm (S); 72cm (M); 76cm (L); 80cm (XL) |
| Model's height: | 173cm and presents size S |
| Colour: | brown |
| Composition: | Care: |
|
61% Viscose |
-hand wash at 15°C in delicate detergents -iron at 110 degrees C |