- SALE50
Contact us
Elegant pants with wide legs and a high waist. Hidden pockets in the side seams, side zip fastening. Elegant and sophisticated stylization for special occasions.
| Category: | PANTS |
| Model name: | Rebecca Cloud Dancer |
| Delivery includes: | Pants |
| Total length: | 115cm (XXXS,XXS,XS,S,M,L) |
| Inner leg length: | 85cm (XXXS,XXS,XS,S,M,L) |
| Hips circumference: | 82-86cm(XXXS); 86-90cm(XXS); 90-94cm(XS); 94-98cm(S); 98-102cm(M); 102-106cm(L) |
| Waist: | 64cm(XXXS);68cm(XXS); 72cm(XS); 76cm(S); 80cm(M); 84cm(L) |
| Model's height: | 174cm, (XS) |
| Colour: | white/creamy |
| Composition: | Care: |
| 68% Viscose 24% Polyester 8% Spandex |
- dry clean - iron at 110 ° C - periodically clean from peeling |