- OFF60
Contact us
Puffy sleeves with a spacious form, rich, intricate pleats and draping carved from
fabric in a painterly rose pattern.
| Category: | DRESSES |
| Model name: | Gracia Bridal Rose |
| Length from the highest point on the shoulder: | 78cm (XXS); 81cm (XS,S,M); 84cm(L) |
| Hips circumference: | 84cm (XXS);88cm (XS); 92cm(S); 96cm(M); 100cm(L) |
| Waist circumference: | 60cm (XXS); 64cm (XS); 68cm(S); 72cm(M); 76cm(L) |
| Armpit width: | 39cm (XXS); 41cm(XS); 43cm(S); 45cm(M); 47cm(L) |
| Model's height: | 174cm, (XS) |
| Colour: | multicolour |
| Composition: | Care: |
| 88% Cotton 12% Spandex |
- protective wash at 30 ° C in a mild detergent - iron at 150 ° C |